HOUSE ŠOKIAI

"House Dance" gatvės šokiai Vilniuje

„House Dance” (Housas) – tai gatvės šokių stilius, šokamas pagal nuotaikingą klubinę „House“ muziką. “House” šokis savyje atspindi greitas, linksmas, šokių žingsnių kombinacijas, orientuotas į kojas. “House Dance” šokių stilius susidaro iš 3-jų mokyklų laikų (“Old, Middle, New”):
1. “Old Shool” šokių žingsneliai – “Jack In A Box”, “Farmer”, “The Swirl”, “Stomping”, “Train”, “Loose Legs”.
2. “Middle Shool” šokių žingsneliai – “The Set-Up”, “Crosswalk”, “Crossroads”, “Salsa Hop”, “Salsa Step”, “Sidewalk”.
3. “New Shool” žingsneliai – “Scribble Foo”, “Criss-Cross”, “Tip Tap Toe”, “The Skate”, “Heel-Toe”, “Dolphins”, “Rodger Rabbit”.

Šioje grupėje Jums dėstys profesionali “Houso” šokėja,  šokių mokytoja Karolina>

"House" šokių istorija ir jų kultūra

 „House“ stilius atsirado iš „Disco“ muzikos. Niujorkietis didžėjus Frankie Knuckles 1977 metais persikėlė į Čikagą. Jis panaudojo „Disko“ muziką, kaip pagrindą, ir sumaišė ją su elektroniniu būdu išgautu būgnų skambesiu, sukurdamas specifinį muzikos tempą, skaidydamas įrašų fragmentus, pridėjo ritmo mašinos garsą, ilgą laiką grojo vien ritminę ar boso partiją, pridedant psichiką trikdančius, pirmuosius „vežančius“ garsus, tuo sukurdamas naują stilių. Terminas „House” muzika kilo iš klubo pavadinimo „Warehouse“. Šio klubo lankytojai buvo tikri Knuckles fanai, beatodairiški jo pasekėjai ir jie žaismingai nusprendė, kad tai, ką išdarinėja Knuckles jau nebėra disco muzika ir pavadino ją „House“.

“House dance“ šokių muzikos kultūra atsirado Čikagoje. Pats šokių stilius vėliau susiformavo Niujorke.  “House Dance” šaknys atėjo  iš  “Hip-hopo”.  “Hip-hop” šokėjai rinkdavosi disko klubuose paklausyti naujos, populiarios, plintančios tuo metu tarp didžėjų “House” muzikos. Senesnės “Hip-hop” šokių kultūros šokėjai vis dažniau pradėjo domėtis populiariausia tų metų “House” muzikos tendencija, kuri su laiku užkrėtė daugybę Niujorko klubų. Klubuose atsirasdavo vis daugiau gatvės šokių šokėjų, šokančių pagal “House” muziką.

“House” šokis dažnai yra improvizuotas ir pabrėžia greitus ir sudėtingus į kojas nukreiptus žingsnius kartu su švelniais kūno judesiais. Ypatingas dėmesys skiriamas subtiliam muzikos ritmui ir jų perėjimams, o kojų darbas atidžiai seka iš paskos. Pagrindinius „House“ šokio elementus sudaro  “Jacking”, “Footwork” ir “Lofting”. „Jacking“ arba „Jack“ elementas atliekamas nuolatinio liemens ir dubens judėjimo į prieki ir atgal, kartu su korpuso pagalba. “Jack” yra pats žinomiausias “House” šokio judesys, susijęs su senąja “House” muzika. Jis pateko į daugybę įrašų pavadinimų, tokių kaip Chip E. (1985) „Jack Trax“ EP, Farley „Jackmaster“ Funko (1985) „Jack’n the House“ (1985), Steve’o „Jack Your Body“. Šilko „Hurley“ (1986) arba „Greito Edžio“ (1988) „Jack to the Sound of the Underground“.

Ankstyvam etape šio šokio vystimosi buvo šimtai fenomenalių šokėjų, kurie buvo svarbiausi jo progresavime šioje socialineje šokių scenoje. Tačiau iš daugelio nedaug prisidėjo prie “House ” šokių kultūros pristatymo visame pasaulyje. Kai kurie iš šių šokėjų yra Ejoe Wilsonas, Brianas „Footwork“ Greenas, Tony McGregoras, Marjory Smarthas, „Caleaf Sellers“, „Brooklyn“ Terry Wrightas, Kim D. Holmesas, Shannonas Mabra, Tony „Sekou“ Williamsas, Shannonas Selby (dar žinomas kaip Shan S) , Voodoo Ray ir kt. …  Plačiau vikipedijoje>