URBAN LADIES

"Urban choreo" merginoms

“Urban Ladies” šokių grupė skirta merginoms, mėgstantiems šokių stilių įvairovę. Čia Jūsų laukia įspūdingas “Urban Dance” bei “Lady Style” choreografijos sūkurys. “Urban Ladies” šokių grupės choreografija atliekama kombinuojant grakščius ir elegantiškus “Lady Style” judesius kartu su  energinga  “Urban Dance” šokių stilistika.

Šioje grupėje jus pajausite šokių judesių laisvę, išmoksite gražiai judėti pagal įvairiausius šokių stilius bei patobulinsite kūno plastiką, lankstumą ir ritmikos jausmą. Turininga “Urban Dance” choreografija paremta tokiais įspūdingais dinamiškais šokių stiliais kaip “Dancehall”, “Street Jazz”, t. y. “Jazz Funk”, kurias papildo šou šokių “Lady Style” choreografija, kupina moteriškumo ir plastikos.

“Urban Ladies” šokių grupė  Jums ves dėmesinga gabi  šokių trenerė Olivija>

"Urban Dance" šokių stilių istorija ir jų kultūra

“Dancehall” – tai Jamaikos gatvės šokis, apimantis daugybę socialinių šokių ir, žinoma, požiūrį (pristatymą, charakterį). Stiliaus mokymasis prasideda nuo pagrindinių žingsnių, kurie išsivysto į paprastas rutinas arba choreografijas, grojančias su muzika. “Dancehall” šokis buvo maždaug tuo pačiu metu kaip ir muzikos žanras, t. y. aštuntajame dešimtmetyje ir buvo sukurtas kaip atsakas į greitą ir jaudinančią dancehall muzikos prigimtį. Jis buvo sukurtas iš šių tradicinių Jamaikos šokių stilių derinio. “Dancehall” šokis kilo Jamaikos sostinėje Kingstone. Būtent ten regio ritmo pagrindu atsirado originalus muzikos ritmas, kurio uždegantys akordai davė pradžią naujiems šokio judesiams. Pradinė pagrindinė „Dancehall“ sėkmė buvo pasiekta Jamaikoje devintajame dešimtmetyje, o 1990-aisiais jis tapo vis populiaresnis Jamaikos diasporos bendruomenėje. 2000-aisiais „Dancehall“ išpopuliarėjo visame pasaulyje, o 2010-aisiais pradėjo stipriai įtakoti nusistovėjusių Vakarų menininkų ir prodiuserių kūrybą, o tai padėjo dar labiau įtraukti šį žanrą į Vakarų muzikos pagrindą.

“Lady Style” choreografija apima labai platų šou šokių stiliaus žanrą. Šou šokiai šokami žiūrovų pramogai. Tai viskas kas susyja su scenos šou programa (angl. “Show”), stulbinančia choreografija (angl. “dance choreo”) bei  įdomiu pasirodimo siužetu,  kad užkariauti žiūrovų širdis. Tarp 1970 – 1980 metų laikotarpiu muzikos mada ir kultūra padarė savo.  Daugybe šou šokių pasirodymų evoliucionavo iš kabareto į labiau šiuolaikišką versiją. Tais laikais labai klestėjo  disko ir pop muzika.  Vis daugiau šou šokių kolektyvų išeidavo į sceną pagal šios muzikos žanro tendenciją. Jų kostiumai taip pat gerokai skyrėsi. Visai nebūtina buvo šokti su aukštakulniais, dėvėti šokų kostiumus su plunksnomis, karoliukais ir panašiai. 1980 m. šou šokėjų kostiumai buvo taip pat ryškūs ir patrauklūs, bet labiau disko ir pop stiliuje. Iš tiesų šou šokių tema yra labai plati. Neišsiplečiant apie didelę šou šokių reikšmę, galima pabrėžti, kad jo žanro nemažąją dalį sudaro ir “Street Jazz” šokių stilius, apie kuri taip pat  yra nemažai informacijos…

“Street Jazz” šokis, dar vadinamas “Jazz Funk”, yra hiphopo ir džiazo šokio hibridas. Šis stilius ankstyvoje formoje buvo parodytas eskizų komedijos seriale „In Living Color“. Reziduojanti šokių trupė „Fly Girls“, kurios narė buvo Jennifer Lopez, kiekvieną pasirodymą atidarydavo ir uždarydavo hiphopo ir džiazo pasirodymu, kurio choreografas buvo  Rosie Perez. Šis šokio stilius išlieka populiarus ir šiandien, jį muzikiniuose klipuose naudojo Beyoncé, Paula Abdul, Gwen Stefani ir Janet Jackson…

“Jazz Funk” – tai modernus šokio stilius, naudojamas komerciniam populiarinimui popkultūros atlikėjus, šou versle, reklaminiuose pasirodimuose ir sceniniuose kūriniose. Jis atsirado 2000-aisiais JAV ir yra hiphopo, džiazo šokio, svingo, baleto, voguing, wacking. “Jazz Funk” šokis, tai jų šakų hibridas. Jis išsiskiria šokio ritmu ir judesių aiškumu. Nepaisant pavadinimo, kryptis neturi nieko bendra su džiazo muzika. Pavadinimas „Jazz Funk“ buvo sugalvotas siekiant išvengti kritiškų palyginimų su hiphopu. Judesiai tikslūs, įspūdingi, labai jausmingi ir išraiškingi. Šis stilius yra galinga saviraiškos priemonė, leidžianti šokėjams išreikšti savo fizinius ir choreografinius gebėjimus. Jazz-funk elementai lengvai atpažįstami muzikiniuose klipuose ir popkultūros atlikėjų pasirodymuose. Populiarėjant hiphopui, jo judesiai ir ritmai pradėjo tolti nuo spontaniškų Niujorko gatvės stilių ištakų, kai jis įgavo daugiau prieigos prie muzikos klubų ir komercinės televizijos. Sukurtas didelis poreikis kodifikuotiems ir tikslesniems judesiams, kuriuos prodiuseriai ir choreografai naudotų besiformuojančioje komercinėje gatvės stiliaus šokių rinkoje. Jazz-funk yra apibrėžiamas tuo, kad žanro puristų mintyse skiriasi nuo šokio hip-hopo, o tuo pat metu jis užima svarbią vietą šokių ir muzikos prekyboje nuo 2000-ųjų. Jazz-funk atsirado kaip meno forma, kai choreografai pamatė judesius iš naujojo hiphopo pasaulio ir sujungė juos su stiliaus elementais iš viso šokio pasaulio, kad galėtų plačiau panaudoti.