DANCEHALL ŠOKIAI

Jamaikos gatvės šokiai Vilniuje

“Dancehall” – tai Jamaikos gatvės šokių stilius, kuris atliekamas kombinuojant švelnius moteriškus judesius  kartu su  energingą šokto choreografija. Didelis dėmesys skiriamas klubų bei šlaunų šokių kombinacijoms. “Dancehall” – tai dinamiškas laisvės ir pasitikėjimo savimi šokis, kuriam svarbu pristatymas ir charakteris. Aistra šokiui ir plastika – tai pagrindinis šio šokio šūkis!

Šioje ypatingoje šokių grupėje Jus išmoksite įspūdingai judėti jamaitietiškos “Dancehall”  šokių muzikos ritmų, pajausti  šokių judesių laisvę, patobulinti kūno plastiką, grakštumą, lankstumą, pasikrauti geros nuotaikos ir pozityvios energijos bei pasinerti į egzotiškos šalies šokių kultūros pasaulį.

“Dancehall” šokius  Jums dėstys dėmesinga gabi  šokių trenerė Diana>

"Dancehall" šokių istorija ir jų kultūra

“Dancehall” – Jamaikos gatvės šokis, apimantis daugybę socialinių šokių ir, žinoma, požiūrį (pristatymą, charakterį). Stiliaus mokymasis prasideda nuo pagrindinių žingsnių, kurie išsivysto į paprastas rutinas arba choreografijas, grojančias su muzika. “Dancehall” šokis buvo maždaug tuo pačiu metu kaip ir muzikos žanras, t. y. aštuntajame dešimtmetyje. ir buvo sukurta kaip atsakas į greitą ir jaudinančią dancehall muzikos prigimtį. Jis buvo sukurtas iš šių tradicinių Jamaikos šokių stilių derinio.

Pats “Dancehall” muzikos žanras, kilęs 70-ųjų pabaigoje iš regio. Šokis kilo Jamaikos sostinėje Kingstone. Būtent ten regio ritmo pagrindu atsirado originalus muzikos ritmas, kurio uždegantys akordai davė pradžią naujiems šokio judesiams. Pradinė pagrindinė “Dancehall“ sėkmė buvo pasiekta Jamaikoje devintajame dešimtmetyje, o 1990-aisiais jis tapo vis populiaresnis Jamaikos diasporos bendruomenėje. 2000-aisiais “Dancehall“ išpopuliarėjo visame pasaulyje, o 2010-aisiais pradėjo stipriai įtakoti nusistovėjusių Vakarų menininkų ir prodiuserių kūrybą, o tai padėjo dar labiau įtraukti šį žanrą į Vakarų muzikos pagrindą. “Dancehall” pavadintas Jamaikos šokių šalių vardu, kuriose vietinėmis garso sistemomis buvo leidžiami populiarūs Jamaikos įrašai.

“Dancehall”  šokius sudaro tradiciniai Jamaikos šokių stiliai: “Myal” (žinomas kaip gydomasis šokis), “Maroon” (dar žinomas kaip “Koromanti”), Kumina, Hosay, Burru, Dinki Mini, Atgimimas, Ettu, Junkanoo, Gumbajus, Kadrilis, Zella, Tambu, Bruckings, Rastafari. Dauguma šių šokių stilių turi religinį pagrindą, nors dauguma jų per pastaruosius kelerius metus drastiškai pasikeitė. Kai kurie, pavyzdžiui, “Junkanoo”, vis dar išlieka tokie, kokie buvo iš pradžių, ir turėjo įtakos šiuolaikiniams Dancehall šokių stiliams.