"HIGH HEELS" ŠOKIAI

"High Heels" šokių "Lady Dance" grupė Vilniuje

“Lady Dance” šokių grupė sukurta merginoms, norinčioms būti visada pasitempę, geros formos, su taisyklinga laikysena, patrauklia eisena ir spindinčia žavinga išvaizda. Ši šokių grupė paremta “High Heels” šokių choreografija, jungianti į save arogantiškas šokių emocijas, seksualių judesių vaidybą, grakščių šokių žingsnių kombinacijas, elegantišką eiseną, įspūdingą kojų ir klubų dinamiką bei rankų ir kūno plastišką. 

“High Heels” šokių choreografija padeda išskleisti vidinį seksualumą, išskirtinį originalumą, grakštumą bei pasitikėjimą savimi.  Šio šokio stiliaus choreografija  įkvėpta  šiuolaikinio džiazo bei modernaus šokio atlikimo technika. Tai aistringas bei energringas šou šokių žanras, lydimas užburiančia lyriška (pusiau greita arba pusiau lieta) pop muzika,  taip pat tinkami “R&B”, “jazz”, “blues” bei “soul” muzikos variantai.

Šioje grupėje Jums dėstys profesionali choreografė, kvalifikuota šokių mokytoja Žaneta>

"High Heels" šokių istorija ir jų kultūra

“High Heels” – tai šokio forma, kuri atsirado ir vystėsi JAV ir Europoje 20-ojo amžiaus pabaigoje ir XXI amžiaus pradžioje. Jis pavadintas pagal moteriškų batų stilių, nes vienas iš jo išskirtinių bruožų yra avėti aukštakulnius batelius pasirodymo metu. Šis aukštakulnių šokis gali būti kaip solo šokių žanras (pvz. “Go-go” šokių pasirodymas), taip ir moteriško kolektyvo šou, dažnai dalyvaujančio įvairių koncertų atidaryme, “pop” ar “hip-hop” muzikiniuose vaizdo klipose bei žymių atlikėjų priešokose. “High Heels” šokio technika ir šokių žodynas kyla iš daugybės šokio stilių, naudojamų muzikos vaizdo choreografijoje, taip pat tradicinių šokių žanruose. Natūralu, kad negalima sakyti, jog „High Heel“ yra pirmasis šokių stilius, kuris atliekamas su aukštakulniais. Vienaip ar kitaip merginoms visada tekdavo šokti su aukštakulniais, tačiau šiame šokio žanre aukštakulniai tapo pagrindiniu bruožu.

“High Heels” – tai ekstravagantškas (dažniausiai romantinės dramos) šou šokių žanras. Šiam šokiui būdingas dinamiškas kojų darbas ir technika nuo džiazo šokio, „showgirl“ šokio (pirmasis techninio šokio stilius, atliekamas ant aukštakulnių) bei pramoginių ir lotynų šokių. “High Heels” šokių stiliui įtakos turėjo daugybė kitų šokių stilių: pavyzdžiui, liemens izoliacija, pasiskolinta iš pilvo šokio ir “hip-hop” šokio, šokių judesių kombinacijos ant grindų, plastiškas rankų darbas ir kūno kalba tam tikromis aukštakulnių šokių formomis, atsirandančiomis iš egzotiškų šokių (pvz. “Pole dance” floorwork) ir šiuolaikinis šokis. Profesionalių šokėjų šou pasirodymai su aukštakulniais yra techniškai sudėtingi, o jų atliekančios šokėjos paprastai yra profesionaliai apmokyti džiazo ir kitų panašaus stiliaus šokių, įskaitant baletą.

Ryški „High Heels“ atstovė ir tikroji žvaigždė yra amerikiečių šokėja bei choreografė Michelle „Jersey“ Maniscalco.  Ji yra „PUSSYCAT DOLLS BURLESQUE REVUE“ dalyvė, dirbusi su tokiomis pop žvaigždėmis kaip Jennifer Lopez, Rihanna, Beyonce ir Shakira. Taip pat ji yra talentinga aktorė. Geriausi jos filmai – “Brink It On: All or Nothing“ (2006), „Honey 2“ (2011), „Burlesque“ (2010) ir „Paskutinis krikštatėvis“ (2010).

Dar viena ryški „High Heels“ žvaigždė yra prancūzų choreografas Yanio Marshallo, kurio vaizdo įrašai nustebina daugybę žiūrovų kūno valdymu su aukštakulniais. Kaip nebūtu keista, kai kurie vyrai taip pat atranda save šiame linkme. Tai pat verta prisiminti gerai žinomą sensacingą Ukrainos  “High Heels” vyrų šou grupę „Kazaky“. Vienas iš jo solistų rengia įdomiausias „High Heels“ seminarus.

“High Heels” šokis – nėra socialinis šokio stilius. Jis daugiau traktuojamas kaip sceninio profesionalaus pasirodimo šou. Taip pat dėstomas kaip moterų fizinio pasirengimo šokių judėjimo disciplina, kuri praktikuojama treniruočių ar laisvalaikio formatu šokių studijose ar sporto salėse.