HIP-HOP ŠOKIAI

"Hip-hop Litefeet style" šokių pamokos Vilniuje

„Litefeet“ šokių stilius taip pat vadinamas kaip „Getting lite“ yra gatvės šokių  rūšis, atsiradusi Harleme, Niujorke, 2000-ųjų pradžioje, o po keleto metų  tapo  pripažintas, kaip  “Hip-hop” šokių stiliaus atmaina. „Litefeet“ susidaro iš tokių šokių stilių kaip „Chicken Noodle Soup“ ir “Tone Wop“, o pagrindiniai šio šokio  žingsneliai yra „Harlem Shake”, „Rev Up“, “Aunt Jackie”, “Lock In”, “Bad One”,  “Tic Tac Toe”, “Albee”, “John O Clap”…    Platesnis “Hip-hop” šokių pasirinkimas>

“Litefeet“ šokių stilius atliekamas pagal greitesnę linksmą muziką, kur didelis dėmesys skirtas kojoms. Daugybė judrių šuoliukų bei dinamiškos kojų kombinacijas sudaro įspūdingą bendrą vaizdą ir šio šokio stiliaus žavesį.

Šioje šokių grupėje Jums dėstys energingas gabus   šokių mokytojas Audrius>

"Hip-hop" šokių istorija ir jų kultūrą

“Street dance” gatvės šokių stilius “Hop-hop” (Hiphopas) – tai 1970 m. kultūros judėjimas, kuris prasidėjo Niujorko rajone Bronkse. Nuo to laiko jis išgarsėjo, kaip vienas populiariausių šokių stilių visame pasaulyje. Hiphopas milžinišku greičiu turtėjo savo šokių junginių specifika, judesių bagažu bei atlikimo stilistika. “LA style”, “Popping”, “Locking”, “Litefeet” bei “Urban dance” šokių stiliai tapo “Hip-hop” šokių choreografijos visuma. Dažnai hiphopo šokėjai specialiai sumaišydavo visus šios šokių stilius į vieną bendrą pasirodymą, kuris vadinosi “Freestyle” ir dalyvavo vienas prieš kitą šokių kovose (“Battle”).

“Hip-hop” šokio atlikimo pagrindas  –  “Bounce” ir “Rock” jugesiai. “Bounce” yra pagrindinis “Hip-hop” judesių bruožas, atliekamas nuolat spyruokliuojančiomis ant sulenktų kelių kojomis. “Rock” tai plastiškas krūtinės zonos judėjimas su fiksavimu, kuris nuolat lydi visą “Hip-hop” šokio choreografiją.

Pagrindiniai “Hip-hop” judesių terminai yra “Running Man”, “Rodger Rabitt”, “Cabbage Patch”, “ATL Stomp”, C Walk, Dougie, Cat Daddy, Whip, Nae Nae, iš kurių susideda visa “Hip-hop” šokio struktūra.

“Hip-Hop” kultūrą sudaro “Break beat”, repas, breiko šokejai bei grafitis. Jos atsiradimas siejamas su didžėjų Afrika Bambaataa ir Grandmaster Flash ritminiais eksperimentais “Dub” ir “Funk” muzikos pagrindu 1970 m. viduryje. “Hip-Hop” muzika atliekama taip: vienas atlikėjas atkakliai bando repuoti (t. y. energingai deklamuoja ritmišką tekstą), kitas preciziškai suka plokšteles akomponuodamas. “Hip-Hop” didžėjai pirmieji panaudojo „scratching“ techniką – plokštelės „braižymą“, kuris smarkiai paįvairina ritminę struktūrą.

Laikui bėgant hiphopas ėmė keistis. 1974 m. DJ Afrika Bambaataa įsteigė pusiau religinę organizaciją „Zulu Nations“ – ir tai buvo repo ideologizacijos pradžia. Būtent tada ir atsiranda pats terminas hiphopas, žymintis kartu muziką, šokį, gyvenimo būdą ir ideologiją. „Zulu Nations“ uždavinys buvo breiko, repo, graffiti ir kitų afrikietiškų menų išaukštinimas, norint juodaodžiams vaikinams ugdyti nacionalinį išdidumą ir atriboti juos nuo agresijos ir nusikalstamumo. Vėliau ir repas, ir pats hiphopas įgauna daugiau militaristinį pobūdį… Plačiau vikipedijoje>