HIP-HOP ŠOKIAI

"Hip-hop Urban Style" gatvės šokiai Vilniuje

“Hip-hop” – tai gatvės šokių (angl. “Street dance”) žanras. Į šios šokių grupės programą įtraukta spalvinga “Urban”  šokių stiliaus choreografija, kuri dažnai galima pamatyti pasaulinio masto žvaigždžių TV klipuose bei “Hip-hop” dainininkų koncertų priešokiuose, profesionalių šokėjų apsuptyje.

“Hip-hop Jamaican style”, “LA style”, “R&B” ir pan. stiliaus judesių elementai priduoda ypatingo žavesio “Urban” šokių choreografijai. “R&B” stilius labiau orientuotas į šio žanro muziką, tad galima teigti, kad tai tiesiog vienas iš šios šokių grupės akcentų. „LA Style“ (dar žinomas kaip „Jazz Funk Hip Hop“) yra kilęs iš Los Andželo, paremtas “street jazz” ir šiuolaikiniu “hip-hopu”, tačiau labiau akcentuotas į šou pasirodymus. “Hip-hop Jamaican style” choreografija yra paremta “Dancehall” šokių elementais.

“Hip-hop” šokius  Jums dėstys dėmesinga profesionali  šokių mokytoja Augustė>

"Hip-hop" šokių istorija ir jų kultūra

“Street dance” gatvės šokių stilius “Hop-hop” (Hiphopas) – tai 1970 m. kultūros judėjimas, kuris prasidėjo Niujorko rajone Bronkse. Nuo to laiko jis išgarsėjo, kaip vienas populiariausių šokių stilių visame pasaulyje. Hiphopas milžinišku greičiu turtėjo savo šokių junginių specifika, judesių bagažu bei atlikimo stilistika. “LA style”, “Popping”, “Locking”, “Litefeet” bei “Urban dance” šokių stiliai tapo “Hip-hop” šokių choreografijos visuma. Dažnai hiphopo šokėjai specialiai sumaišydavo visus šios šokių stilius į vieną bendrą pasirodymą, kuris vadinosi “Freestyle” ir dalyvavo vienas prieš kitą šokių kovose (“Battle”).

“Hip-hop” šokio atlikimo pagrindas  –  “Bounce” ir “Rock” jugesiai. “Bounce” yra pagrindinis “Hip-hop” judesių bruožas, atliekamas nuolat spyruokliuojančiomis ant sulenktų kelių kojomis. “Rock” tai plastiškas krūtinės zonos judėjimas su fiksavimu, kuris nuolat lydi visą “Hip-hop” šokio choreografiją.

Pagrindiniai “Hip-hop” judesių terminai yra “Running Man”, “Rodger Rabitt”, “Cabbage Patch”, “ATL Stomp”, C Walk, Dougie, Cat Daddy, Whip, Nae Nae, iš kurių susideda visa “Hip-hop” šokio struktūra.

“Hip-Hop” kultūrą sudaro “Break beat”, repas, breiko šokejai bei grafitis. Jos atsiradimas siejamas su didžėjų Afrika Bambaataa ir Grandmaster Flash ritminiais eksperimentais “Dub” ir “Funk” muzikos pagrindu 1970 m. viduryje. “Hip-Hop” muzika atliekama taip: vienas atlikėjas atkakliai bando repuoti (t. y. energingai deklamuoja ritmišką tekstą), kitas preciziškai suka plokšteles akomponuodamas. “Hip-Hop” didžėjai pirmieji panaudojo „scratching“ techniką – plokštelės „braižymą“, kuris smarkiai paįvairina ritminę struktūrą.

Laikui bėgant hiphopas ėmė keistis. 1974 m. DJ Afrika Bambaataa įsteigė pusiau religinę organizaciją „Zulu Nations“ – ir tai buvo repo ideologizacijos pradžia. Būtent tada ir atsiranda pats terminas hiphopas, žymintis kartu muziką, šokį, gyvenimo būdą ir ideologiją. „Zulu Nations“ uždavinys buvo breiko, repo, graffiti ir kitų afrikietiškų menų išaukštinimas, norint juodaodžiams vaikinams ugdyti nacionalinį išdidumą ir atriboti juos nuo agresijos ir nusikalstamumo. Vėliau ir repas, ir pats hiphopas įgauna daugiau militaristinį pobūdį… Plačiau vikipedijoje>