LITEFEET ŠOKIAI

Gatvės šokių pamokos Vilniuje

“Litefeet“ – tai gatvės šokių stilius, pakankamai jaunas, palyginus su kitais gatvės šokių stiliais, tokiais kaip hip-hopas, breikas arba housas.  Šis šokių stilius atliekamas pagal greitesnę bei linksmą šokių muziką ir skiriasi nuo kitų gatvės šokių stilių savo žaisminga choreografija.

“Litefeet” šokių stiliuje  didelis dėmesys skirtas kojoms.  Kombinuojant kojų šokių choreografiją su rankų šokių judesiais, lavinama kūno koordinacija bei pusiausvira. Daugybė judrių šuoliukų bei dinamiški lengvų kojų judesiai sudaro įspūdingą bendrą vaizdą ir priduoda šiam šokių stiliui ypatingo žavesio. “Litefeet” šokiai, tai nuotaikingas, pozityvus, šokių stilius, iš kurio pasikrauni energijos ir daug geros emocijos.

Šioje šokių grupėje Jums dėstys energingas gabus   šokių mokytojas Audrius>

"Litefeet" šokių istorija ir jų kultūra

“Litefeet” šokių stilius, taip pat vadinamas “Getting lite”, yra gatvės šokių stilius, atsiradęs iš Harlemo, Niujorko 2000-ųjų pradžioje. Šis terminas kilęs iš šokėjų, šokančių taip, lyg būtų „lengvos pėdos“. „Litefeet“ šokis susidaro iš tokių šokių stilių kaip „Chicken Noodle Soup“ ir „Tone Wop“ (dažnai klaidingai vadinamas „Toe Whop“), o pagrindiniai šio šokio  žingsneliai yra „Harlem Shake”, „Rev Up“, “Aunt Jackie”, “Lock In”, “Bad One”,  “Tic Tac Toe”, “Albee”, “John O Clap”.  “Litefeet” šokio judesiai dažnai apima  kepurės  ir batų triukų maišymą.

Litefeet šokėjai dažnai koncertuoja metro Niujorke, kur pasirodymai vadinami Showtime, ir Sąjungos aikštėje. Šokis buvo priimtas kaip Harlemo miesto muzikinės socialinės scenos simbolis. Gerai žinomos komandos yra: W.A.F.F.L.E. (We Are Family For Life, Ent.), MonzterInc, Brotherhood, 2Real Boyz, Team Rocket, Demon, NewMem The Litefeet Collective ir Bwreckfast Club E.A.T.

“Litefeet” taip pat vadinamas muzika, grojančia kartu su šokiu, dažnai greitu 100–110 BPM repo ritmu ir būgnų komplektais. HANN, M-Lyve, Kid the Wiz, Dsparkz, Fliqht, BSNYEA, Faro, AG the Voice of Harlem, Lil Sns, DJ Webstar ir Young B yra kai kurie gerai žinomi “Litefeet” muzikos prodiuseriai…  

 „Litefeet“ neturėjo pavadinimo iki 2007 m., kai gimė „Team Litefeet“, kurią pavadino “AG The Voice Harlemo”, kurio balsas taip pat pasirodė „Chicken Noodle Soup“.  Nors šita pirma komanda buvo sudaryta tik iš “latefeeters”,  jis taip pat pritraukė dėmesį šokėjų iš Bronkso.

„Litefeet” galutiniškai įgavo savo spalvą, kai tik pasiekė Bronksą. “Harlemas buvo pradžios etapas, bet Bronksas yra jau kitas skyrius“, – sako Chrybaby Cozie, šokėja, vadovaujanti „Litefeet Nation“, pagrindiniai scenai. Šis šokis leido žmonėms iš skirtingų rajonų maišytis vieni su kitais. NYC buvo ilgą laiką izoliuotas, kur apsistojo savo rajone. Tačiau šis šokis palengvino žmoniems, atvykusiems iš vieno miesto, keliauti ir rasti jį, kad ir kur jis bebūtų.

“Litefeet”  dar labiau išplito, kai 2008 m. D. Cole’as pradėjo organizuoti šokių kovas. Šokėjai visada varžėsi vienas prieš kitą, bet jis tai pavertė reginiu, tikromis rungtynėmis. Žmonės pradėjo keliauti į šiuos renginius, konkrečiai į šokių kovas ir tada scenoje pradėjo pasirodyti šokėjai net iš Bruklino. Jų dalyvavimas  turėjo didelės įtakos.

“Litefeet” šokių kovų kultūra prasiskverbė ir į muziką. Kai kurios dainos sukurtos specialiai kovai ir jos turi ypatingą nuotaiką. Kartais tęsiesi tiksliai keturias minutes, tačiau dažniausiai šokių kovose  tiesiog sustabdoma muziką po dviejų minučių…      Plačiau vikipedijoje>