PILVO ŠOKIAI
Rytietiški "Belly Dance" šokiai Vilniuje
Rytietiški pilvo šokiai (angl. “Belly Dance Oriental”)- tai judesių magija bei kerinčio šokio paslaptis. Nuo pirmų pamokų Jūs pajusite šių egzotiškų šokių trauką ir pasinersite į stebuklingą rytietiškos muzikos pasaulį. Šioje šokių grupėje išmoksite viliojančio pilvo šokio meno, kuris padeda išlavinti plastiškumą ir grakštumą bei išskleisti vidinį seksualumą. Pilvo šokis – graži, patraukli, neįprasta meno šaką, kuri padeda ne tik palaikyti fizinę formą, bet ir išsaugoti sveikatą bei grožį.
Pilvo šokio pagrindinis bruožas, tai klubų vingiavimas, staigūs pilvo srities raumenų sutraukimai ir atpalaidavimai, kombinuojant su plastiškais talijos judesiais stuburo raumenų pagalba. Savo išskirtine atlikimo technika šis šokis stiprina moterišką sveikatą, pilvo, sėdmenų, šlaunų bei stuburo raumenis.
Šokius Jums dėstys pilvo šokių specialistė, patyrusi šokių mokytoja Valentina>
Rytietiškų pilvo šokių istorija ir jų kultūra
Pilvo šokis, pažodžiui iš arabų kalbos, tikslingiau vadinamas “Oriental dance” (lt. rytietiškas šokis). Tai išraiškingas arabų šokis, kuris yra šaknimis iš Egipto nuo senovės laikų. Priklausomai nuo šalies ir regiono, pilvo šokis skirtingai formavosi, kiek kostiumais, tiek šokio stiliaus judesių atlikimo technika. Egiptietiškas stilius yra labiausiai pripažintas ir yra daugiau paplitęs tarp daugybės šokių mokyklų visame pasaulyje.
Daugiau nei penkiasdešimt rytietiško šokio stilių, išskiriamos populiariausios kryptys: egiptietiška, libanietiška ir turkiška mokyklos. Tarp pilvo šokio kūrėjų galima išskirti tokias pasaulines žvaigždes kaip Samią Gamal, Badiją Massabni, Tahiją Karioku, kuri nusifilmavo daugiau nei šimtas filmų, Mahmudą Redą, kuris labai daug nuveikė rytietiško šokio labui, sukūrė galybę nuostabių šokių ir krypčių, tarp jų ir žymųjį Aleksandrijos šokį. Nuo Osmanų imperijos laikų gyvavo rytietiškas šokis, kurį atlikdavo tik vyrai.
Pilvo šokio kostiumai nuolat keitėsi pagal mados kryptis. Anksčiau klasikinis variantas buvo diržas ir platus sijonas, dabar merginos gali sau leisti šokti ir su trumpais sijonais, be puošnaus diržo, tačiau, pavyzdžiui, šokėja Kaire gali būti areštuota, jei ji atliks pasirodymą be pusiau perregimo dengiančio pilvą tinklelio.
Europoje merginos pasirodydavo su ilgomis sukniomis, klubus išryškindavo prabangios skraistės. Europoje pilvo šokių vadinamas bet koks rytietiškas šokis, tačiau tai klaidinga nuomonė, kadangi rytietiškų šokių ganėtinai daug ir kiekvienas pasižymi savais ypatumais, tokiais kaip judesiai, muzika, kostiumai.
Antruoju pilvo šokio paplitimo centru (pirmasis buvo Bahreinas, kuriame šiam šokiui nebuvo griežtų apribojimų) tapo Libija. Būtent šioje šalyje pilvo šokis vystėsi kabareto stiliumi. Šio stiliaus kostiumai buvo labiausiai gundantys ir atviri. Pagal vieną iš versijų, rytietiškas šokis pas mus atkeliavo iš Indijos su čigonais apie dešimtą amžių.
Vienos versijos apie tai, kur gimė rytietiškas pilvo šokis, nėra, ir niekas negali pasakyti iš tikro, kur ir kaip jis atsirado. Tačiau pagal vieną labiausiai paplitusių versijų šokio gimtine vadinama Azija, būtent čia šis šokis turėjo sakralinę reikšmę. Azijoje pilvo šokis buvo moters motiniško prado garbinimo ceremonijos dalis, šis ritualas buvo atliekamas būsimo kūdikio gimimo garbei.
Dar viena iš daugelių pilvo šokio istorijų susiję su vaisingumo deive, deive-motina. Skirtingos tautos šią deivę vadino vis kitaip: Izidė, Ištar, Afroditė. Pilvo šokis atspindi gyvybės užmezgimo procesą, vaisiaus išnešiojimą, gimdymą. Tais laikais Rytuose, kai merginas ištekindavo visai jaunutes, pilvo šokio mokydavo pirmiausia. Jo specifiką sudaro nuolatinė tam tikrų raumenų įtempimo ir atpalaidavimo dinamika. Būtent pilvo šokis padeda palengvinti skausmingus pojūčius gimdymo metu, padidinti dubens plastiškumą ir sąnarių paslankumą.
Be abejo pilvo šokiai padeda ne tik gimdant, tačiau ir viliojant vyrus, užkariaujant jų dėmesį. Šis šokis taip pat turi ir ritualinę reikšmę. Legenda byloja, kad jei žmona kasmet vestuvių metinių dieną šoka savo vyrui pilvo šokį, vadinasi, ji lieka tokia pat jauna, patraukli ir geidžiama net metams bėgant.
Pilvo šokis plito Artimųjų ir Vidurinių Rytų šalyse, Viduržemio jūros regione, Graikijoje, Indijoje, Romoje ir apskritai Europoje. Tibeto mirusiųjų knygoje rasti keli žodžiai apie šį šokį. Tibete šis rytietiškas šokis buvo naudotas meditacijos tikslais, Graikijoje – kaip ligonių gydymo priemonė, lydima garsios muzikos ir šūksnių, Indijoje jis pasižymėjo didžiausiu judesių grakštumu ir sklandumu, o čigonai šiam šokiui suteikė aistros… Plačiau vikipedijoje>