CLUB DANCE

"Show Team on heels" šokių grupė

 “Show Team on heels” šokių grupė skirta panelėms, norinčioms išmokti įspūdingai, patraukliai bei grakščiai judėti madingos klubinės šokių muzikos ritmu (“Deep House”, “Techno House”, “Pop Music” ir kiti populiariausi hitai). “Show Team” šokių grupė paremta aistringa “Club Dance” šou šokių choreografija, kuri persipina su elegantiška “Lady Style” bei “Go-go” stiliaus improvizacija. Ši šokių grupė labiausiai tinka merginoms, norinčioms nepriekaištingai atrodyti bet kuriame vakarėlyje arba disko klubų šokių aikštelėje bei išskirti iš minios savo stulbinančių judesių kombinacijomis. “Show Team” šokių grupė taip pat skirta merginoms, siekiančioms šokti ne tik savo malonumui. (Pvz.: filmuotis šokių klipuose socialinėms tinklams, šokti disko klubų renginiuose, dalyvauti įvairiose šou programų atidarymuose kaip “promo” šokėja.) Šioje šokių grupėje Jus išmoksite šokti šou šokius su aukštakulniais, bet taip pat galite lankyti užsiėmimus su savo patogiausia avalyne.

Šioje šokių grupėje Jums dėstys talentinga patyrusi klubinių šou šokių   mokytoja Grėtė>

"Club Dance" šokių istorija ir jų kultūra

“Club Dance” yra užvedantis ir energingas, savitas ir unikalus klubinių šokių stilius. “Club Dance” šokiai leidžia kiekvienam žmogui išreikšti savo individualumą, laisvės pojūtį, pasaulio viziją. „Club Dance“ šokio stiliaus  dėka galite parodyti savo įgūdžius ir sugebėjimus, arba tiesiog atsipalaiduoti ir judėti šiuolaikinės klubinės muzikos ritmu. Klubinis šokis “Club Dance” nėra bet kokie judesiai, tai galimybė gražiai išreikšti save.

Pirmosios šio stiliaus ištakos atsirado XX amžiaus pradžioje JAV. Didžiausias bumas, padėjęs sukurti klubinį šokį kaip atskirą tendenciją, prasidėjo XX amžiaus 60–70 -aisiais. Šiuo laikotarpiu žmonių sąmonė plėtėsi ir atsirado naujų kultūrinių tendencijų. Tuo pat metu formavosi pirmieji disko klubai – visą parą veikiančios pramogų įstaigos, kuriose skambėjo energinga hipių muzika, o jaunimas uždegančiai šoko iki paryčių. Pamažu naujoji šokių kultūra evoliucionavo kartu su šiuolaikiška klubine šokių muzika ir paplito visoje Europoje, apimant ir 90 -ųjų Lietuvą. Šiam tikslui įvairiuose šalyse buvo sukurtos specialios mokomosios šokių įstaigos, leidžiančios žmonėms išmokti “Club Dance” šokių krypties judesių principų.

Klubinis šokis „Club Dance“ apjungia daugybę kitų tarpusavyje susipynusių šokių stilių, suteikdamas atlikėjui plačią eksperimentų platformą. Skirtingų elementų derinys vienoje kompozicijoje, savęs pasireiškimas tinkamiausiu būdu, šokio malonumas – tai  pagrindinės klubinės kultūros savybės. Klubiniuose šokiuose derinami įvairūs stiliai, tokie kaip: “House”, “Funk”, “Disco”, R&B, “Go-go”. Iš esmės “Club Dance”  šokių choreografija paremta klubinio šokio stiliaus, senai išgarsėjusio kaip “Go-go”.

“Go-go” šokiai taip pat prasidėjo labai seniai, apie 1960 m., klestint džiazui ir rokenrolui. “Go-go” šokių stilius gimė, kai merginos Niujorko klube „Peppermint Lounge“ pradėjo lipti ant stalų ir šokti tvistą. Vyresniąją to meto kartą erzino per daug seksualus ir atviras tvistas, jo atmainos bei senųjų dviejų partnerių šokio tradicijų atsisakymas. Jaunimui tai buvo nesvarbu. Naujasis šokis populiarėjo Europoje ir Amerikoje. Judesių įvairovę pildė vis kitų stilių motyvai. Ilgainiui susikūrė laisvas klubinės scenos šokis, šiandien vadinamas “Go-go”. Ši sąvoka siejama su amerikietiška fraze „go man go!“ („varyk, žmogau, varyk!“). Nuo to laiko “Go-go” šokiai yra neatsiejama jaunimo pasilinksminimo dalis.

Šie šokiai dažniausiai šokami naktiniuose klubuose, audringuose vakarėliuose, karnavaluose, televizijos šou programose. Atlikėjai savo šokius demonstruoja ir ant podiumų per jaunimo madų pristatymus kaip “promo” šokėjai, dalyvauja reklamos akcijose, siaučia šokių maratonuose ar tiesiog drebina diskotekų sales. Šis šokio stilius labiausiai atspindi improvizaciją. Čia nėra tikslių junginių, kurias reikia išmokti. Tereikia jausti muziką ir mokėti prisitaikyti prie įvairiausių jos stilių, judėti muzikos ritmu, skleisti geras emocijas. Šokant ypač svarbu išskirtinumas, asmenybę atskleidžiantis individualus stilius.

“Go-go” programoje kartais matomi “street dance” motyvai, pramoginių šokių žingsneliai bei lankstusis modernas. “Go-go” šokėjai elegantiški, pasitempę, mokantys bendrauti ir užvesti vakarėlio publiką. Norint gerai šokti šį stilių, nereikia išmokti tikslių ilgų choreografijos junginių. Sukaupus didelį judesių bagažą tereikia jausti muziką, mokėti pritaikyti išmoktus judesius, perdaryti juos savaip ir improvizuoti klubinės muzikos ritmu.

“Go-go” šokėjų apranga yra labai įvairi ir skirtinga. Atlikėjai pasirenka laisvą, pritraukianti žiūrovų dėmesį, apsirengimo stilių. Kai kurios “Go-go” šokėjos mėgsta savo kūną papuošti tapyba, o kitos puošia savo kostiumus spindinčia bižuterija bei įvairiais  aksesuarais. Šokių kostiumai gali būti kaip teatralizuoti, taip ir subtilus, priklausomai nuo šou programos tematikos…