POPPING ŠOKIAI

"Popping Dance" gatvės šokiai Vilniuje

“Popping Dance” šokiai (Poppingas) – priskiriamas prie “Funk Dance” ir “Street Dance” gatvės šokių kultūros. Pagrindinis šio stiliaus bruožas – staigūs raumenų susitraukimai ir jų atpalaidavimai šokėjo kūne. Šis šokėjas, vadinamas “popper”, nuolat fiksuoja ir atpalaiduoja raumenis muzikos ritmu,  derinant su įvairiais judesiais ir pozomis. Šie šokių veiksmai vadinasi “POP” arba “HIT” ir atliekami kartu su kitais pagrindiniais “Popping” stiliaus elementais tokiais kaip: “The Boogaloo”, “Animation”, “The Robot” (Botting), Sliding, Strobbing, Tutting, Scarecrow bei kt…

 “Poppingas” pasirodė Fresno Kalifornijoje XX a. 70-aisiais. Iš dalies prie to prisidėjo ir “Lockingas”. Atsiradus Lietuvoje Poppingas” buvo neteisingai vadinamas kaip „viršutinės kūno dalies breiko“ šokis. Tik vėliau jis atrado savo tikrą vietą gatvės šokių kultūroje.

Šioje grupėje Jums dėstys charizmatiškas  talentingas šokių mokytojas Audrius>

"Popping" šokių istoriją ir jų kultūra

70-ųjų pabaigoje „popperių“ grupė, vadinamų „Electric Boogaloos“, anksčiau vadinta kaip „Electronic Boogaloo Lockers“ iš Kalifornijos, prisidėjo prie “Poppingo” plitimo, iš dalies pasirodžius televizijos programai „Soul Train“.

„Electric Boogaloos Group“ buvo įkurta 1970–1972 m. Jos įkūrėjas yra Sam Solomon dar žinomas, kaip Boogaloo Sam. Būdamas vienas  iš „The Lockers“ grupės narių jis sukūrė tam tikrus judesius, kurie šiandiena vystosi kaip “Popping” ir „Boogaloo“ šokių stiliai. Šokdamas Samas su kiekvienu raumens susitraukimu ištardavo žodį „pop“ ir galiausiai davė šokiui pavadinimą „Popping“. Daugelis įtakingų “Popping” šokėjų patvirtina „Electric Boogaloos“ istoriją.

Kiti glaudžiai susiję stiliai, pvz., “Robboting”, atsirado dar prieš “Popping” ir kai kurie mano, kad jis atsirado 1960 m. pabaigoje, Ouklande, Kalifornijoje, dar prieš „Electric Boogaloos” sukūrimą, todėl “Popping” stiliaus kilmės negalima priskirti konkrečiam asmeniui ar grupei.

Dar vienu “Popping” šokių įkūrėju, ypač “Crazy legs” krypties, skaitosi amerikiečių šokėjas Popin Pete. Jis laikomas antruoju „Electric Boogaloos“ asmeniu po  įkūrėjo „Boogaloo Sam“, grupėje žinomas kaip „mažasis Boogaloo Sam brolis“ (Little brother of Boogaloo Sam).

“Waving” yra laikomas populiariausiu stiliu. Šokėjas turi vaizduoti bangą, kuri keliauja per visą kūną arba išilgai jo dalių. Šis metodas dažnai naudojamas kituose gatvės šokių stiliuose. Jūs turite labai gerai valdyti savo kūną, kad galėtumėte atlikti šio tipo judesių techniką. Šio šokio atlikėjas turi įsijausti, kad jis yra tarsi vanduo tekantis per kalnuotą paviršių. Garsiausias šio stiliaus atstovas skaitomas Davidas Elswhere.

„Tutting“ arba “King Tut” – tai judėjimo stilius, kuris daugiausiai atliekamas su rankomis, atkartojant Egipto faraonus. Šokėjo užduotis – sukurti geriausius kampus tarp delnų, pečių ir rankų. Manoma, kad rankų lenkimas tapo populiarus po to, kai buvo išleista kita serija apie Bagzą Bani, vaizduojanti judesius, naudojant stačius kampus…  Plačiau vikipedijoje>