"SHOW DANCE" ŠOKIAI

Stiliai: "K-Pop", "Street Jazz", "Girl Style".

“Show Dance” šokiai – tai labai platus šokių žanras, skirtas lepinti žiūrovus skoningą užburiančią choreografiją, savo žavesiu bei įspūdinga scenine išvaizda. Šių šokių tikslas – gražiomis, tikslingomis, dinamiškomis judesių kombinacijomis pritraukti žiūrovų dėmesį bei sugebėti padaryti gerą ir įdomų reginį (angl. “Show”) per savo vieną trumpą pasirodymą su šiam šokiui būdinga “Girl Style” judesių išraiška.

Ši šou šokių grupė paremta “Street Jazz” šokių stiliaus choreografija bei “K-Pop” stiliaus judesiai, kurie suteikia šiam šokiui ypatingo žavesio. “K-Pop” labiau orientuotas į “Pop Dance” žanro muziką, tad galima drąsiai teigti, kad tai tiesiog vienas iš šios šokių grupės prieskonių, o “Street Jazz” –  tai  šokių stilius, kuris gimė iš hophopo ir šiuolaikinio džiazo pagrindų susivienijimo.

Šioje grupėje Jums dėstys šou šokių meistre, diplomuota šokių mokytoja Olivija>

"Show Dance", "K- POP", "Street Jazz" šokių istorija ir jų kultūra

“Show Dance” (lt. šou šokiai, anksčiau vadindavosi estradiniai šokiai, mūsų laikais dar žinomi kaip “pop dance”) yra šokio forma, šokama žiūrovų pramogai. “Show Dance” – tai viskas kas susyja su estrada, t. y. scenos šou programa (angl. “Show”), stulbinančia choreografija (angl. “dance choreo”) bei  įdomiu pasirodimo siužetu,  kad užkariauti žiūrovų širdis. Tai gali būti pramoginių šokių variacija, kai vyras ir moteris kartu sukuria kompoziciją, kuri atrodo gražiai kaip visuma. Taip pat gali būti ne tik šou duetas, o  elegantiškų merginų  šokių kolektyvas. Graži skoninga choreografija, dinamiški užburiantys šokių judesiai su ypatingais muzikaliais akcentais, ryškūs įspūdingi šokių kostiumai traukiantys  žiūrovo dėmesį – visa tai bei dar daugiau, kas visumoje vadinama žodžiu “ŠOU”.

Šou šokių reikšmė yra labai plati. Egzistuoja nemažai nuomonių, kas gi vis dėl to yra “Show Dance” šokiai ir iš kur šis stilius kilęs. Viena iš daugybės šio šokio atsiradimo istorijų prasidėjo labai seniai, dar prieš karą, 1920 metais. Žinoma tų laikų Holivudo žvaigždė, vokiečių aktorė, dainininkė ir šokėja Marlene Dietrich rengdavo savo šou su kabareto stiliaus šokėjomis, nuo kurių žiūrovai negalėjo atitraukti akių.

Po karo, 1950 metais, šio žanro pakalike tapo kita Holivudo mega žvaigždė, aktorė bei dainininkė Merlin Monrou. Tais laikais vis daugiau atsirasdavo kabareto tipo merginų  šokių grupių, dainininkų priešokoms ir kitoms šou programoms. Jų šokių kostiumai ilgam palikdavo žiūrovams įspūdį. Ypatingas šių kostiumų bruožas buvo ryški ir spalvinga švitinti medžiaga, daug gražių purių plunksnų (vadinamu “boa”), begalybė spindinčių blizgučių, ryškių karoliukų bei akinančiai žibančių stiklinių akmenukų. Dainininkės, kartu su savo šou šokių grupėmis, investuodavo labai daug pinigų į šokių kostiumus. Visa šita prabanga buvo reikalinga tam, kad jų šou programos atrodytų stulbinančiai ir uždirbtų solidų honorarą.

Tarp 1970 – 1980 metų laikotarpiu muzikos mada ir kultūra padarė savo.  Daugybe šou šokių pasirodymų evoliucianavo iš kabareto į labiau šiuolaikišką versiją. Tais laikais labai klestėjo  disko ir pop muzika.  Vis daugiau šou šokių kolektyvų išeidavo į sceną pagal šios muzikos žanro tendenciją. Jų kostiumai taip pat gerokai skyrėsi. Visai nebūtina buvo šokti su aukštakulniais, dėvėti šokų kostiumus su plunksnomis, karoliukais ir panašiai. 1980 m. šou šokėjų kostiumai buvo taip pat ryškūs ir patrauklūs, bet labiau disko ir pop stiliuje.

Iš tiesų “Show Dance” šokių tema yra labai plati.  Apie tai galima diskutuoti labai daug laiko. Neišsiplečiant apie didelę šou šokių žanro reikšmę, nepamirštam, kad būtent šios šou šokių grupės vienas iš  pagrindų yra šokių stilius “Street Jazz”, apie kuri  yra taip pat nemažai informacijos…

“K-Pop” yra išskirtinis ryškus šokis, kuri yra tik dalys galingo “Pop Dance” stiliaus pasaulio. “K-Pop” šokių istorija yra neįtikėtinai įkvepiančia ir spalvinga. Šis muzikos ir šokio stilius gimė Pietų Korėjoje ir išaugo į galingą pasaulinį reiškinį. “K-Pop” šokiai garsėja savo energija, sinchroniškumu ir išraiškingumu, o šokėjai įtraukia savo asmenybę ir aistrą į kiekvieną judesį. Šis šokio stilius yra išraiškingas ir modernus, nepaprastai populiariame “K-Pop” muzikos pasaulyje. Žengiant į grakštų K-Pop šokio pasaulį, išskirtinumas ir ryškumas yra neišvengiami.

 “Street Jazz” (lt. gatvės džiazas), pirmiausia yra amerikietiškas žanras, kur jis ir tapo populiarus. Šis šokių stilius pusiaukelėje tarp hiphopo (dar vadinamo naujuoju stiliumi “New Style”) ir šiuolaikinio džiazo. Šis stilius reikalauja tam tikro požiūrio bei taip pat būti energingam, ritmingam, ypatingai jausti muzikos pauzes ir akcentus.  “Street Jazz” šokius paprastai įkvepia dabartinė pop muzika, kartais netgi elektro. Miesto fone gatvės džiazas suteikia tikslumo, išraiškingumo ir koordinavimo. Priešingai hiphopo, gatvės džiazo judesiai visada užbaigti iki galo, yra gausūs, tikslūs,  plačiai ištiestomis rankomis ir kojomis su iki galo ištiestais keliais galutiniam rezultate. “Street Jazz” šokiai labai įkvėpti klasikinio džiazo stiliaus.

“Street Jazz” dar žinomas kaip “Jazz Funk”, pagal tam tikrus vaizdo įrašus, yra šokio stilius, atsiradęs susiliejus hiphopo ir džiazo šokiams. Nors gatvės džiazas remiasi iš dalies hiphopu, jis nėra laikomas hiphopo stiliumi, nes jo pagrindiniai judesiai yra panašūs į klasikinį džiazą, įskaitant piruetus, arabeskas, batmanus ir relevę. Šis stilius savo ankstyviausiomis formomis pasirodė pramoginės televizijos programoje „Gyvos spalvos“. Jos šokių grupė „The Fly Girls“ atidarydavo ir uždarydavo  kiekvieną epizodą su hiphopo ir džiazo šokių miksų spektakliais, kurių choreografas buvo Rosie Perez. Frankas Hatchettas taip pat buvo šio stiliaus iniciatorius. Gatvės džiazo pradininkė Italijoje yra režisierė ir choreografė Luca Papa, kuri 2012 metais įkūrė ir įregistravo „Street Jazz“ prekės ženklą Italijos prekybos rūmuose. 2016 m. dainininkas ir atlikėjas NYO  NonAvanguardia tapo absoliučiu jo lyderiu Italijoje.